hydrolat do cery trądzikowej

Możliwość komentowania hydrolat do cery trądzikowej została wyłączona

Kosmetykinaturalne – korzyść hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie użytkowane, gdyż mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dostosować wedle ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednak i o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.

Powered by Wordpress. Redesign Theme by Robert Toth