Kraków mobilizuje się na wybory

Możliwość komentowania Kraków mobilizuje się na wybory została wyłączona

Głównym spośród największych utrudnień w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.

Powered by Wordpress. Redesign Theme by Robert Toth